www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

The Thriving Cult of Greed and Power.

 

SCIENTOLOGICKÁ CÍRKEV

VZKVÉTAJÍCÍ SEKTA CHAMTIVOSTI A MOCI

slovensky nebo anglicky www, anglicky pdf

Kapitola: 11/11

Bývalý šéf bezpečnosti církve, Richard Aznaran, si vzpomíná, jak vůdce Miscavige opakovaně žertoval se zaměstnanci o údajném Travoltově promiskuitním homosexuálním chování. V současnosti je už jakékoli vyhrožování odhalení Travolty zřejmě zbytečné: loňského květně (1990) jistý pornoherec dostal 100.000 dolarů od bulvárního listu za příběh o jeho údajném dvouletém vztahu s touto celebritou. Travolta to odmítá komentovat a v prosinci 1990 jeho právník odmítl otázky na toto téma jako "bizarní". O dva týdny později se oženil s herečkou Kelly Prestonovou, scientoložkou.

Krátce po Hubbardově smrti (1986 pozn. překl.) si církev najala firmu Trout & Ries, respektované marketingové poradce se sídle v Connecticutě. Firma jim měla pomoci vylepšit image církve na veřejnosti. "Byli jsme brutálně upřímní," říká Jack Trout. "Poradili jsme jim, aby si uklidili před vlastním prahem, přestali vytvářet kontroverze a dokonce aby přestali být církví. To ale oni nechtěli slyšet." Namísto toho si scientologická církev najala jednu z největší amerických firem na vztahy s veřejnosti (PR, public relations), Hill and Knowlton, jejíž zaměstnanci odmítají mluvit o tomto lukrativním vztahu. "Hill and Knowlton musí přece cítit, že tito chlapíci nejsou celkem v pořádku," říká Trout. "A nebo jim jde jen o ty peníze."

Jedna z hlavních strategií církve je opakovat starý argument, že církev je "pronásledována" antireligionisty. V tom ji podporuje Americká unie pro občanská práva a Národní rada církví. Ale v konečném důsledku je celá scientologie jen o penězích. Pokud budou kritici této organizace úspěšně potlačováni, manažeři a právníci scientologie budu i nadále shrabovat miliony dolarů a pomáhat církvi dosahovat její cíle.

Kříž Scientologické církve.
Obr. Kříž Scientologické církve.

ODKAZY

 • TIME (about Scientology):
  The Thriving Cult of Greed and Power, www
  The Scientologists and me, www
  Mining money in Vancouver, www
 • ROLLING STONE: Inside Scientology, R-factor
 • REFLEX:
  Scientologické peklo
  , www
  Řekni ne sektám, www

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.