www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

The Thriving Cult of Greed and Power.

 

SCIENTOLOGICKÁ CÍRKEV

VZKVÉTAJÍCÍ SEKTA CHAMTIVOSTI A MOCI

slovensky nebo anglicky www, anglicky pdf

Kapitola: 9/11

Scientologická církev investuje obrovské zdroje, aby umlčela své kritiky. Od roku 1986 byl Hubbard a jeho církev tématem čtyř kritických knih, které vydali malí, ale odvážní vydavatelé. Ve všech případech byli spisovatelé obtěžováni a soudně žalováni. Jedna z Hubbardových zásad zní, že všichni, kteří jsou považování za nepřátele, jsou "lovnou zvěří" a mohou se "podvádět, klamat, ničit či být zažalováni". Kritici církve, ať už to jsou novináři, lékaři, právníci nebo dokonce i soudci, jsou žalováni, špehováni soukromými detektivy, falešně obviňováni z fiktivních zločinů, bití nebo se jim vyhrožuje smrtí. Psycholožka Margaret Singer (69), tvrdá kritička scientologie a profesorka na Kalifornské univerzitě v Berkeley, dnes cestuje pod fiktivním jménem, aby se vyhnula obtěžování. Po tom, co Los Angeles Times vydali sérii článků kritizujících scientologii, tato církev vynaložila zhruba 1 milion dolarů, aby po celém městě vylepila stovky billboardů a plakátů v autobusech. Nad jmény novinářů byli citáty vytržené z kontextu, aby vykreslili církev v pozitivním světle. Nejobávanějšími obránci této církve jsou její právníci. Hubbard varoval své následovníky, aby "si dávali pozor na právníky, kteří radí, aby se nesoudili ... cílem žaloby není vyhrát, ale obtěžovat a odstrašovat." Výsledek: scientologická církev už zažalovala stovky svých "nepřátel" a dnes platí přibližně 20 milionů dolarů ročně více než stovce právníků.

Blown for Good - obálka knihy o Scientologické církvi.
Nejnovější kritická kniha o scientologické sektě.

Jeden z cílů scientologie je přivést opozici k bankrotu, nebo ji zavalit horami papírů. V současnosti (1991) vede církev 71 soudních procesů jen s IRS (daňovým úřadem USA). V jednom z těchto soudních sporů, Miscavige versus IRS, byl stát donucen přednést 52.000 stran dokumentů. Bostonský právník Michael Flynn, který pomáhal obětem scientologie od roku 1979 do 1987, musel čelit 14 bezdůvodným žalobám. Všechny byly zamítnuty. Další právník Joseph Yanny se domnívá, že tato církev "tak překroutila právo a právní systém, že by se jim mělo zakázat vznášet žaloby na jakémkoli soudě." On by to měl vědět: Yanny zastupoval tuto sektu do roku 1987, když ho podle jeho slov požádali, aby jim pomohl ukrást zdravotní záznamy za účelem vydírání jistého právníka, který stál v opozici vůči církvi. Namísto toho potom údajně dotyčného právníka zbili. A Yanny se od té doby, co přestal zastupovat tuto církev, stal terčem výhrůžek smrtí, vloupání, žalob a dalšího obtěžování.

Kritici scientologie tvrdí, že vláda USA by měla ve velkém a organizovaně zakročit proti této církvi. "Chceme vědět, kde je naše vláda?" ptá se Toby Plevin, losangeleský právník, který pracuje s oběťmi této církve. "Nemělo by se to ponechávat na soukromých právnících, protože Bůh ví, že většina z nás se bojí zaplést se do toho." Ale i ozbrojené veřejnoprávní složky jsou na pozoru. "Každý vyšetřovatel je velmi opatrný, chodí jako kolem porcelánu, když přijde na scientologii," říká floridský policejní detektiv, který sleduje tuto sektu od roku 1988. "Bude sit o vyžadovat federální úsilí, velmi mnoho peněz a lidí."

ODKAZY

 • TIME (about Scientology):
  The Thriving Cult of Greed and Power, www
  The Scientologists and me, www
  Mining money in Vancouver, www
 • ROLLING STONE: Inside Scientology, R-factor
 • REFLEX:
  Scientologické peklo
  , www
  Řekni ne sektám, www

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.