www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

The Thriving Cult of Greed and Power.

 

SCIENTOLOGICKÁ CÍRKEV

VZKVÉTAJÍCÍ SEKTA CHAMTIVOSTI A MOCI

slovensky nebo anglicky www, anglicky pdf

Kapitola: 8/11

Feshbachovi, kteří nosí saka se sloganem "burzovní policie", trvají na tom, že dělají čistý byznys. V rámci aktuálního šetření možného nelegálního obchodování na burze, federální orgány údajně vyšetřují, zda Feshbachovi nezískali důvěrné informace od zaměstnanců FDA (Úřad pro potraviny a léky). Vypadá to, že tito bratři jsou spojenci scientologické církve v jejich boji proti psychiatrii a medicíně. Mnohé z jejich cílů jsou zdravotnické a biotechnologické firmy. "Legitimní nekrytý prodej je službou veřejnosti, protože devalvuje nadhodnocené akcie," říká Robert Flaherty, redaktor časopisu Equities a tvrdý kritik našich bratrů. "Feshbachovi však poškodili desítky nových a nadějných firem."

Příležitostně přivedou ekonomické šaškoviny některé scientology i do vězení. V loňském srpnu (1990), bývalý člen církve Steven Fishman, nastoupil pětiletý výkon trestu na Floridě. Jeho zločin: kradl svému zaměstnavateli, velké brokerské firmě, prázdné potvrzenky o vlastnictví akcií. Používal je jako důkaz, že je vlastníkem akcií, které ho opravňují přidat se k desítkám úspěšných skupinových žalob. Tímto způsobem vydělal Fishman v letech 1983‑88 přibližně 1 milion dolarů; 30% z této kořisti utratil za scientologické knihy a kazety.

Scientologická církev popírá jakékoli spojení s Fishmanovými podvody. Toto tvrzení ale významně zpochybňuje jak samotný Fishman, tak i jeho dlouholetý psychiatr Uwe Geertz, prominentní floridský hypnotizér. Oba muži tvrdí, že když zatkli Fishmana, církev mu nařídila zabít Geertze a potom udělat "EOC" (end of cycle – konec cyklu), což je církevní hantýrkou pojem pro sebevraždu.

VYDÁVÁNÍ KNIH. Řádění scientologie se dostalo dokonce i do obchodu s knihami. Od roku 1985 se nejméně tucet Hubbardových knih, vytištěných církevní firmou, dostalo na seznamy bestselerů. Rozsah se pohybuje od 5000-stránkové sci-fi dekalogie (Black Genesis / Černá Genesis, The Enemy Within / Nepřítel uvnitř, An Alie Affair / Případ vetřelce) až ke čtyřicetileté Dianetice. V roce 1988 časopis Publishers Weekly udělil mrtvému autorovi plaketu připomínající fakt, že se Dianetika udržela na seznamu bestselerů tohoto časopisu po celých 100 týdnů.

Kritici označují většinu Hubbardových knih za nečitelné, zatímco bývalí členové církve tvrdí, že někdy jsou skutečnými autory členové vnitřního jádra církve. Navzdory tomu scientologická církev vyslala armádu svých následovníků, aby kupovali knihy sekty ve velkých obchodních řetězcích, jako třeba B. Dalton's a Waldenbooks, aby udrželi iluzi skvěle se prodávajícího autora. Bývalý manažer Dalton's říká, že některé scientologické knihy dorazili do jeho prodejny už s cenovou nálepkou jejich řetězce, což ve skutečnosti naznačuje, že se "recyklovali". Scientologové tvrdí, že po celém světě se dodnes prodalo 90 milionů Hubbardových knih. Tento plán, zaměřený na získání přívrženců a důvěryhodnosti, je spojen s reklamní kampaní v rozhlase a televizi, která v knižním prodeji nemá obdoby.

ODKAZY

 • TIME (about Scientology):
  The Thriving Cult of Greed and Power, www
  The Scientologists and me, www
  Mining money in Vancouver, www
 • ROLLING STONE: Inside Scientology, R-factor
 • REFLEX:
  Scientologické peklo
  , www
  Řekni ne sektám, www

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.