www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

The Thriving Cult of Greed and Power.

 

SCIENTOLOGICKÁ CÍRKEV

VZKVÉTAJÍCÍ SEKTA CHAMTIVOSTI A MOCI

slovensky nebo anglicky www, anglicky pdf

Kapitola: 4/11

Harriet Bakerová se na vlastní kůži přesvědčila o způsobu, jakým scientologie prodává náboženství. Když ve věku 73 let ztratila manžela, který zemřel na rakovinu, objevil se u ní doma v Los Angeles scientolog s nabídkou auditingu za 1.300 dolarů, který má vyléčit její žal. O nějakých 15.000 dolarů později scientologové zjistili, že dům paní Bakerové není zatížen žádným dluhem. Zařídili pro ni hypotéku ve výšce 45.000 dolarů a nutili ji čerpat tuto hypotéku, aby měla peníze na další sezení. Trvalo to až do té doby, než jí její děti pomohli probudit se ze sna. V loňském červnu (1990, pozn. překl.) Bakerová žádala náhradu 27.000 dolarů za nevyužité služby, což přinutilo dva členy sekty objevit se před jejími dveřmi s e-metrem, aby ji vyšetřovali. Bakerová nikdy nedostala zpět své peníze a finančně zruinovaná byla donucena svůj dům prodat v září 1990.

Harriet Bakerová.
H. Bakerová přišla o dům, když jí scientologové "pomáhali" po smrti jejího muže.

Dříve než se Noah Lottick zabil, zaplatil více než 5.000 dolarů za církevní poradenství. Jeho chování začalo být zvláštní. Jednou před rodiči poznamenal, že jeho scientologičtí instruktoři dovedou skutečně číst myšlenky. Když jeho otec utrpěl vážný infarkt, Noah trval na tom, že je to čistě psychosomatická záležitost. Pět dní před svým skokem vtrhl Noah do domu rodičů a chtěl vědět, proč o něm šíří "falešné zprávy" – blud, který konečně donutil jeho otce zavolat psychiatrovi.

Ale bylo už příliš pozdě. "Od Noahových přátel z Dianetiky" bylo napsáno na kytici na pohřbu Noaha. Ale žádní scientologičtí pracovníci se ani neobtěžovali se tam ukázat. Jen týden předtím místní zástupci církve Lottickovi rodiče provedli po jejich centru. Jeden z místních vedoucích řekl Noahovým rodičům, že jejich syn byl v církevním centru jen pár hodin před tím, než zmizel; církev ale tuto verzi popřela hned, jakmile bylo identifikováno jeho tělo. Věrna svým principům, sekta se pak s Lottickovými ještě dohadovala o 3.000 dolarů, které jejich syn zaplatil za nikdy nevyužité služby. Trvali na tom, že Noah peníze věnoval jako "dar".

Církev vynalezla stovky druhů zboží a služeb, za které mají členové dávat "dary". Máte problémy s "rychlým postupem nahoru po Mostě" – tedy s pokrokem v procesu osvícení? Mohou se na váš případ podívat jen za 1.250 dolarový "dar". Chcete vědět "proč thetan lpí na fyzikálním světě?" - vyzkoušejte 52 nahrávek Hubbardových přednášek z roku 1952, "Ronovy filadelfské doktorandské přednášky" za 2.525 dolarů. Následuje devět dalších sérií stejného druhu. Sběratelé mohou mít speciální vydání 22 Hubbardových knih vázaných v kůži a zlatě jen za 1.900 dolarů. Témata sahají od scientologické etiky až po radiaci.

Aby získali vliv a přilákali bohatější a rafinovanější následovníky, uchýlila se scientologie v poslední době k široké paletě nastrčených společností a finančních podvodů. Například: (pokračování v díle č. 5)

ODKAZY

 • TIME (about Scientology):
  The Thriving Cult of Greed and Power, www
  The Scientologists and me, www
  Mining money in Vancouver, www
 • ROLLING STONE: Inside Scientology, R-factor
 • REFLEX:
  Scientologické peklo
  , www
  Řekni ne sektám, www

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.