www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

Vzkvétající sekta chamtivosti a moci

 

SCIENTOLOGICKÁ CÍRKEV

VZKVÉTAJÍCÍ SEKTA CHAMTIVOSTI A MOCI

slovensky nebo anglicky www, anglicky pdf

Kapitola: 2/11

Podle organizace Cult Awareness Network (Informační síť zaměřená na sekty a kulty), jejíž 23 poboček monitoruje více než 200 manipulativních skupin, žádná skupina nezpůsobuje tolik telefonických proseb o pomoc, jako právě scientologie. Cynthia Kisser, ředitelka sítě se sídlem v Chicagu, říká: "Scientologie je pravděpodobně ta nejbezohlednější, typicky teroristická, nejspornější a nejlukrativnější sekta, jaká se kdy v této zemi byla. Žádná jiná sekta nevytáhne ze svých členů více peněz." (Poznámka: po zveřejnění tohoto článku byla organizace Cult Awareness Network převzata scientologií. Nekontaktujte je!!!) S tímto tvrzením souhlasí i Vicky Aznaran, která byla jednou ze šesti nejdůležitějších vedoucích scientologie až do roku 1987, kdy z církve utekla: "Je to zločinná organizace, a to už velmi dlouho. Vedle ní vypadají Jim a Tammy (Bakkerovi) jako neškodná dětská hra."

Aby prozkoumal dosah scientologie, udělal časopis Time více než 150 rozhovorů a prostudoval stovky soudních protokolů i interních dokumentů scientologické církve. Zástupci církve nám odmítli poskytnout rozhovor. Zkoumání vykreslilo obraz zvráceného, ale vzkvétajícího podniku. Většina sekt nepřežije smrt svého zakladatele, ale scientologie od Hubbardovy smrti v roce 1986 až dosud prosperuje. V jednom soudním dokumentu přiznala Church of Spiritual Technology (Církev duchovních metod, jedna ze scientologických organizací (ve skutečnosti ta nejvyšší, která pronajímá scientologickou metodologii Scientologické církvi – pozn. překl.)) příjem 503 milionů dolarů jen za rok 1987. Bývalí přední členové říkají, že jejich mateřská organizace uložila přibližně 400 milionů dolarů na bankovní účty v Lichtenštejnsku, Švýcarsku a Kypru. Scientologická církev má pravděpodobně okolo 50.000 aktivních členů, daleko méně než 8 milionů, což je číslo, které tvrdí samotná církev. V jistém smyslu je ale tento přehnaný počet pravdivý: miliony lidí byli přímo či nepřímo zasaženy Hubbardovým bizarním dílem.

David Miscavige.
Současný, bezpečností posedlý leader, David Miscavige, údajně miluje střelbu do fotografií svých nepřátel automatickou pětačtyřicítkou.

Momentálně scientologickou církev vede David Miscavige (31), který nedokončil ani střední školu a je členem církve druhé generace. Bývalí členové ho popisují jako rafinovaného, bezohledného a tak paranoidního, že si ze strachu z údajných nepřátel dával na sklenici s vodou plastový obal. Byl posedlý myšlenkou, že v 90. letech získá pro scientologii důvěryhodnost. Organizace se o to snaží následující taktikou:

 • Najali si vlivnou reklamní agenturu Hill and Knowlton, aby jim pomohla zbavit se image okrajové skupiny.
 • Přidali se k takovým rozšířeným značkám, jako je Sony a Pepsi, jako sponzoři Her dobré vůle Teda Turnera.
 • Skupují obrovská množství svých vlastních knih z knihkupectví, aby tyto tituly dostali do hitparád bestselerů.
 • Mají celostránkové inzeráty v periodikách jako Newsweek a Business Week, které scientologii nazývají jako "filozofii", a mají také množství TV reklam, které vychvalují jejich knihy.
 • Verbují bohaté a vážené profesionály pomocí sítě poradenských organizací, které obvykle skrývají své napojení na scientologii.

Zakladatel tohoto podniku byl částečně vyprávěč příběhů a částečně podvodník. Narodil se v Nebrasce roku 1911. Hubbard sloužil během druhé světové války u vojenského námořnictva a krátce na to si na Úřadě pro veterány stěžoval na své "sebevražedné sklony" a "vážně narušenou mysl". Nicméně Hubbard byl relativně úspěšným spisovatelem brakové sci-fi. O mnoho let později ho církevní brožury falešně popisují jako "výjimečně vyznamenaného" hrdinu druhé světové války, který byl zmrzačen a oslepen v boji, dvakrát prohlášen za mrtvého a zázračně vyléčen pomocí scientologie. Hubbardův "doktorát" ze "Sequoia University" byl falšovaný diplom koupený na dobírku. V případě z roku 1984, když církev zažalovala člověka, který zkoumal Hubbardovu životní dráhu, kalifornský soudce zkonstatoval, že zakladatel této církve byl "patologický lhář".


Poznámky:

Jim a Tammy BAKKEROVI ve známost vešli svým náboženským televizním show PTL (Praise the Lord) a multimilionovým dolarovým podvodem, který skončil odsouzením Jima na 45 let odnětí svobody a pokutě 500.000 dolarů. wikipedia nebo pdf

ODKAZY

 • TIME (about Scientology):
  The Thriving Cult of Greed and Power, www
  The Scientologists and me, www
  Mining money in Vancouver, www
 • ROLLING STONE: Inside Scientology, R-factor
 • REFLEX:
  Scientologické peklo
  , www
  Řekni ne sektám, www
 • Falešný doktorát L. Ron Hubbarda, R-factor
  (LRH není rychlostudent plzeňských práv, ale "Sequoia University")

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.