www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

Timemaker logo

TIMEMAKER

 

Software, který nabízí zdejší scientologové. Obvykle ho mají klienti scientologické školicí agentury Business Success a je založen na ideologii Scientologické církve, jak má fungovat správná církevní pobočka.

Zda je bezpečnostní riziko, že svá data nemáte plně pod kontrolou, to posuďte sami.

Timemaker
Obr. Ilustrace, kterou je možno vidět na serverech pro stahování software.

AARIADNE a THESEUS

AARIADNE A THESEUS

Toto byl (je?) jeden z prvních pokusů lidí okolo Business Success sestavit software, který by se mohl prodávat zákazníkům Business Success. V podstatě to byl interní systém Business Success, ke kterému se plánovali další moduly. V roce 2006 to stále bylo ve stavu, že z toho nešly vystavovat ani faktury a museli být zdvojené adresáře pro účetnictví a pro obchod. Zabývali se tím scientologové Pa'lo Timko a Jožo Sakáloš. Celý projekt naplno probíhal v době, kdy alespoň v ČR scientologové z BS aktivně používali nelegální software jiných výrobců (softwareová krádež) v hodnotě stovek tisíc korun.

V ČR to nedotáhli do prodejní podoby, bylo jen pár letáčků a základní informace. Nějakým stylem se to mělo odvíjet od programu, na kterém běžela (nebo spíše kulhala) scientologická školicí agentura Business Success a Performia.

V nadpise není překlep, dvě A tam byla úmyslně, aby to prý bylo jako první v různých seznamech a vyhledávačích.

Popis a schema programu Theseus.

NET NENY

Scientologický software, který zabraňuje přístupu na stránky, které považuje Scientologická církev za nevhodné. Jsou to ty, které informují i skutečném obrazu sekty, např. www.xenu.net, www.lerma.net... Je možné, že je tam již zanesen i www.r-factor.cz.

Jak funguje je vidět ve filmu The Bridge (MOST); zhruba mezi 11. a 13. minutou filmu.

Windows 2000

WINDOWS MAJÍ POTÍŽE: ČÁST VYTVOŘIL SCIENTOLOG

5. listopadu 2000

Softwarový gigant Microsoft čelí v Německu neobvyklému problému. Součást operačního systému Windows 2000 vytvořila firma, v jejímž čele stojí scientolog. Němci jsou na tuto sektu citliví a mnozí věří, že v programu mohla nechat bezpečnostní skuliny. Jádrem problému se stal jednoduchý program, který provádí defragmentaci pevného disku. Zjednodušeně řečeno, řadí uložená data za sebe tak, aby šla co nejoptimálněji načítat.

Microsoft už vyvinul komplexní instrukce, jak defragmentační program odstranit, což bylo do té doby pro neodborníka takřka nemožné.

"Problém existuje jenom kvůli médiím, která upozornila, že autorem programu je americká firma Executive software incorporated, jejíž šéf je členem scientologické církve," posteskl si mluvčí německého Microsoftu Thomas Baumgaertner.

Poplach vytvořený německým tiskem však nezůstal bez oficiální odezvy. Šéf německé pobočky Microsoftu Richard Roy totiž musel vysvětlovat celý problém bezpečnostním odborníkům vlády.

Němci nepovažují scientologii za náboženství, nýbrž za kult, který využívá slabost svých členů, aby získal bohatství. Evropský mluvčí firmy Executive Software potvrdil, že předseda společnosti Craig Jensen je scientolog. "Je to ale stejné, jako když je šéfem firmy třeba křesťan. Nemá to žádnou souvislost s vývojem a prodejem softwaru," řekl.

Zdroj: idnes.cz, pdf

Logo společnosti Softip

SOFTIP
STÁTNÍ ZAKÁZKA V RUKÁCH "CÍRKVE"

5.10.2001

Scientologická cirkev pôsobí na našom území od začiatku 90. rokov. Až koncom tisícročia vystúpila z tieňa, keď v správe SIS na rok 2000 bola zaradená medzi rizikové pseudonáboženské sekty, ktoré garantujú základné ľudské práva v novej civilizácii iba svojim „očisteným, počestným“ osobám.

V týchto dňoch finišuje finančne lukratívna realizácia vládnej siete Govnet pre Komplexný automatizovaný systém Rady obrany štátu - v približnej hodnote dvoch miliárd Sk. V pozadí dodávateľskej firmy KISS, s.r.o., pritom stoja dve spoločnosti: Šped-Trans Levice, s.r.o., Levice a Softip, a.s, Banská Bystrica. Práve Softip pod vedením Daniela Dobrotu patrí od roku 1995 k prominentným klientom kurzov Business Success int., ktorej majiteľ Pavol Timko je hlavou scientologickej cirkvi na Slovensku. Spolužiakom D. Dobrotu zo školských čias je súčasný minister školstva Milan Ftáčnik (predseda Rady vlády SR pre informatiku), a v orgánoch Šped-Trans Levice figuroval člen Republikovej rady SDĽ Jozef Buriš, ktorý zabezpečoval podporu KISS pri štátnych zakázkach.

Pavol Santor, Bratislava

Pozn. R-factoru: ačkoli byl (nebo možná právě proto že byl) Softip a jeho vedení intenzivně školeno scientology od roku 95, ocitl se v letech 2001 a 2002 v celoročních ztrátách. Ale Softip to rozchodil a nedopadl jako jejich čeští kolegové z branže, bývalá skupina AAC (později ROCHEBY finance; především počítače; také velký národní distributor ProCa, VIKOMT CZ, LIBRA CZECH...). Spolupráci se scientology si předtím také chválili (po investici několika milionů korun).

Další informace např. www.zive.sk / pdf nebo firmy.etrend.sk / pdf

Logo scientologické společnosti PERFORMIA

PERFORMIA

Prodává softwareovou verzi scientologického testu osobnosti OCA (Oxford Capacity Analysis). Jednorázové ceny jsou okolo 3-5.000 Kč na osobu, případně roční neomezené přístupy stojí podle velikosti firmy od 100.000 Kč výše.

Název testu se snaží navodit určitou věrohodnost, ale s proslulou univerzitou nemá nic společného (kromě slůvka Oxford). PERFORMIA ho prodává pod názvem "Exec U-test" (U‑test byl dříve poskytován scientologickou agenturou U-man, která má stejného zakladatele, Martena Runowa, ale jméno U-man už bylo silně propojováno se scientologií a proto se asi vznikla síť s jiným názvem).

I další testy (Exec-Test vůdčích osobností, Exec-IQ, Exec-Schopnosti duplikace...) patří do skupiny scientologických "Scientometrických testů". Mezi testy je i test zkoumání emoční úrovně jedince. Perličkou je seznam použité literatury na konci materiálu "Scientometrické testy", kde jsou uvedeny pouze směrnice a buletiny Scientologické církve "doktora" Hubbarda.

Scientometric testing Scientometric testing
Obr. Úvodní strany testovacích materiálů Scientologické církve, které používá PERFORMIA

U-test je shodný s testem, po kterém spáchala sebevraždu studentka Kaja Ballo.

Humorně o tomto testu referuje časopis MAXIM nebo seriál South Park.

Edunix.cz

ŠKOLENÍ SPRÁVCŮ A UČITELŮ
- STÁTEM PLACENÁ SCIENTOLOGIE

Při sledování debaty o tzv. Projektu I. SIPVZ - školení učitelů a správců sítě - jsem si opět vzpoměl na jeden ze svých "hříchů mládí" - na svou práci ve Společnosti pro studium sekt během svých theologických studií. Principy, na kterých je toto školení založeno, mi připoměly praktiky některých tzv. sebezdokonalovacích kultů.

Scientologická církev (u nás známá spíše pod jménem Dianetika), destruktivní sekta s okultně psychologickým pozadím, láká své potenciální příznivce do svých řad prostřednictvím nabídek řady quasi psychoterapeutických kursů, které jejich absolventům slibují nalezení ztracené rovnováhy či smyslu života, odstranění drogových či jiných závislostí, efektivnější využívání mozkové kapacity či abnormální nárůst pracovní výkonnosti. Tyto kursy jsou velmi drahé a po jejich absovování má adept stále pocit, že je teprve na začátku své "duchovní cesty" a potřebuje tedy další kurs. Do systému kursů se zaplétá stále víc a víc a postupem času se na sektě stane ekonomicky závislým, protože není schopen platit vysoké "kursovné" a scientologičtí bossové umně využívají děr v legislativě k právnímu vydírání svých členů.

Přitom kvalita "terapie" je odbornými psychology hodnocena jako diletantské zahrávání si s lidskou psychikou: zatímco skutečná psychoterapie vyžaduje odborné znalosti na vysokoškolské úrovni (neboť na jejím výstupu má být svobodná, vyrovnaná a samostatně myslící osobnost), v sektě jsou "terapeuty" osoby často i se středoškolským či dokonce základním vzděláním. Rekrutují se převážně z bývalých "klientů", kteří tak odčiňují finanční pohledávky ze strany vedení sekty a sbírají bobříky pro kariérní růst v hierarchii organizace. "Léčba" je ve skutečnosti primitivním know-how založeném na umném využívání detektoru lži a podobných pomůcek, kdy jsou z "pacienta" tahány citlivé osobní informace a nazpět je mu do hlavy nalévána ideologie sekty. Přirozeně, že terapeutický efekt takovéto techniky je mizivý (např. závislost na drogách je pouze substituována závislostí na sektě), zato v oblasti tzv. mentální manipulace (lidově zvané "vymývání mozků") je tento způsob "práce s lidmi" velmi efektivní. A o to koneckonců v každé sektě jde. Pro naši analogii je důležitý fakt, že scientologové se nesnaží oslovovat pouze prosté lidi "z ulice", ale především manažery lukrativních podniků, kteří mohou o účasti svých zaměnstnanců na podobných školeních rozhodnout stylem "o nich bez nich".

Řadu podobných rysů bohužel vykazují i metodiky školení všech "ICTK-people" v rámci ministerských projektů SIPVZ, ať už se jedná o školení správců Indoš sítí organizované Generálním dodavatelem, či školení učitelů k obsluze "ministerské" techniky. Předně - přiznám se, že před rozběhnutím projektů jsem očekával jistou míru skryté monopolizace (způsob školení, ve kterém budou např. v systému ECDL nenápadně zvýhodňovány produkty Microsoftu) a filtrování informací za účelem výroby "cvičených opic" (vyplývající z klikacího a nabídkového stylu správy M$ serverových produktů). Cynická otevřenost monopolu a úroveň fachidiotství v osnovách a metodikách ministerských školení však překvapila i mne samotného. Rafinovaný systém nákladných školení v kombinaci s amatérismem čpějícími příručkami, které nahradily poměrně vyspělou a uznávanou metodiku ECDL a u odborníků vyvolávají jen těžko skrývatelné veselí, otevřené protěžování Windows 2000, MS Wordu a Internet Exploreru takovým způsobem, že lze školení obtížně uskutečnit i tam, kde mají "jen" odlišnou verzi Windows, "správa" založená v podstatě jen na krmení centrální databáze údaji o žácích - to vše mne utvrzuje v mém předpokladu, že na výstupu těchto kursů není erudovaný admin či počítačově gramotný učitel, ale jen biomechanický robot vykonávající naučené pohyby u pásu IKI. Takový "produkt" těžko podlehne pokušení sloužit cizím bohům otevřených formátů, Unixu či NetWare a tak bude pro Generálního dodavatele a jeho ministerské pasáky efektivní zárukou úspěšné návratnosti vynaložených investic.

Těmi, kdo na celé věci ovšem prodělá, budou (vedle krátkozrakého státu a v dlouhodobém horizontu celé společnosti) samotní "školenci". Jejich společenská prestiž bude připomínat medvěda z Jiránkova kresleného vtipu, který má na ruce pásku s nápisem HLÍDAČ TUHÉHO ODPADU a usedavě pláče, protože sice ví, že mu to sluší, ale nikdo se s ním nechce bavit.

Zdroj: ze serveru www.edunix.cz

ODKAZY

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.