www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

UVNITŘ SCIENTOLOGIE, díl 1/10

Článek odhaluje zákony a zákonitosti nejzáhadnějšího amerického náboženství

Vybledlé centrum města Clearwater na Floridě, USA. Je tu salon krásy, prodejna pizzy a jeden nebo dva zchátralé bary a také pár bungalovů a pár starých výloh, které už ani nepamatují, jak vypadá zákazník. Stojí tu několik aut, ale téměř žádní lidé. Nicméně jsou zde autobusy – flotila bílých a modrých naleštěných autobusů pomalu projíždí městem a zastavuje na pravidelných zastávkách armádě silně organizovaných, mladých a téměř výhradně bílých mužů a žen. Všichni jsou oblečeni do konzervativních uniforem: khaki, černé nebo tmavě modré kalhoty a svěže bílá, modrá nebo žlutá košile. Někteří z nich mají pager (komunikační zařízení pro příjem zpráv a povelů), někteří nesou diplomatku. Muži mají krátké vlasy. Ženy jsou učesány dozadu nebo mají čelenku, která se hodí k jejich oblečení. Nikdo nepřechází na červenou a každý každému říká "sir" (pane), i kdyby oním "sir" byla žena. Pohybují se centrem Clearwateru v těsných skupinkách. Od rohu k rohu, od budovy k budově.

Poloha scientologického městečka Clearwater, Florida.
Obr. Poloha scientologického městečka Clearwater, Florida, USA.

Tato systematicky zorganizovaná a vycvičená skupinka představuje "Sea Organization" (v překladu "námořní organizace", ale my budeme používat originální název Sea Organization nebo zkráceně Sea Org či SO). Jsou to nejoddanější a nejelitnější členové Scientologické církve. Před třiceti lety začala Scientologie toto město přetvářet k obrazu svému. Do podoby celosvětového duchovního ústředí – něco jako scientologické Mekky. V Clearwateru žije a pracuje zhruba 8300 scientologů – více než kdekoli jinde na celém světě vyjma Los Angeles. Scientologové vlastní více než 200 podniků v Clearwateru. Členové tohoto náboženského řádu provozují školy a soukromé vyučovací programy, mateřské školky i kliniky pro drogově závislé. Scientologové jsou ve vedení Rotary Clubu, obchodní komory a i chlapeckých skautů.

St. Petersburg Times
Logo novin St.Petersburg Times.

V červenci 2004, noviny "The St. Petersburg Times" titulovaly město Clearwater s jeho 108.000 obyvateli jako "scientologické město". Na titulní straně novin byla fotografie nejnovější budovy; obrovská, bílá, postavená ve stylu majestátních starých jihoevropských staveb. V scientologických kruzích je tato stavba známa jako budova "Super Power" (přeložit to lze jako "fantastický výkon", ale budeme používat originální název Super Power – Super Power je název scientologické služby, která se v tomto komplexu bude dodávat). Stavba zabírá celý uliční blok. Stavěla se od roku 1998, je uváděna jako největší scientologický kostel na světě. V době dokončení, zhruba koncem roku 2006, budou náklady na ni okolo 50 milionů amerických dolarů. V budově je 889 místností v šesti podlažích. Na vnitřním nádvoří je zahrada se sochami a velké scientologické muzeum. Budova je završena obrovským scientologickým křížem, který je umístěn na nejvyšší věži a je vysoký jako dvě podlaží. Kříž je osvětlen a bude svítit nad městem jako výstražné světlo.

Scientology Super Power Building
Clearwater, Florida. Uprostřed je vysoká budova Super Power.

Scientology Super Power Building
Budova Super Power procesu.

* * *

 

ODKAZY

 • Web ROLLING STONE, www.rollingstone.com
 • Wikipedia o časopisu Rolling Stone, anglicky
 • TIME (about Scientology):
  Vzkvétající kult chamtivosti a moci, R-factor
  The Thriving Cult of Greed and Power, www
  The Scientologists and me, www
  Mining money in Vancouver, www
 • REFLEX: Scientologické peklo, www
  Řekni ne sektám, www

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.