www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

Ilustrace

L. Ron Hubbard
Je
podvodník

Vyplývá to z dokumentů britské vlády.

FALEŠNÝ DOKTOR

Představitelé úřadu britské vlády zjistili z 30 let starých dokumentů pozoruhodné a nepříliš lichotivé důkazy o tom, že zakladatel scientologické církve a kontroverzní dianetiky Lafayette Ronald Hubbard byl podvodník. Píše o tom deník The Daily Telegraph (kopie pdf).

Americký spisovatel se narodil v Tildenu v Nebrasce v rodině důstojníka a feministické vysokoškolské pedagožky. Studia jaderné fyziky ale nedokončil a z univerzity odešel v roce 1931 jako 20letý mladík. Živil se pak jako pilot a spisovatel - psal pro různé literární časopisy vědeckofantastické, fantastické, detektivní, westernové a dobrodružné prózy. V roce 1950 publikoval knihu Dianetika, moderní věda o duševním zdraví, v níž popsal vlastní psychologickou teorii. Tato kniha se přes odmítnutí odborné veřejnosti široce rozšířila a stala se bestsellerem. V roce 1952 rozšířil Hubbard dianetiku o "aplikovanou náboženskou filosofii", kterou nazval scientologie. Až do konce života pak stál v čele scientologické církve, mezi jejímž členy jsou dnes četné hollywoodské celebrity, jako například Tom Cruise a Dustin Hoffmann.

Britští diplomaté nyní narazili na důkazy, že Hubbard si v roce 1953 sám udělil doktorát na falešné univerzitě v Kalifornii. Informace získali v roce 1968 pracovníci britského konzulátu v Los Angeles, kteří shromažďovali proti Hubbardovi kompromitující důkazy. Potřebovali je pro ministerstvo zahraničí, které se obávalo soudních pří poté, co zakázalo americkým členům církve navštívit britské scientologické středisko v Západním Sussexu. Odhalené dokumenty, které získal britský tisk na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, navíc ukazují, že Londýn nebyl ve svých akcích proti scientologům osamocen. Američtí vyšetřovatelé mimo jiné nalezli důkazy o tom, že sekta vyslala tým hypnotizérů, převlečených za lékaře, aby eliminovala prokurátora vyšetřující jejich činnost. Mluvčí scientologické církve ovšem reagoval prohlášením, že nápad se zhypnotizováním právníka je pouze důkazem, jak moc jsou média vůči církvi podezřívavá a paranoidní.

Z britských materiálů nicméně vyplývá, že Hubbard získal doktorát filosofie z takzvané Sekvojské univerzity 10. února 1953 za objevy na poli dianetiky. Mělo se tak stát v jedné budově v Los Angeles, kterou Hubbardovi stoupenci krátce po zakoupení prohlásili za univerzitu a obratem si v její aule všichni vzájemně udělili akademické tituly. Britští diplomaté zjistili, že Sekvojská univerzita byla kalifornskými úřady zavřena v roce 1971 a všechny její dokumenty a doktoráty byly zpětně prohlášeny za neplatné. "Nikdy neměla licenci a souhlas orgánů státu Kalifornie," píše se v diplomatické demarši. Hubbard zemřel 24. ledna 1986 zemřel na svém ranči, údajně na mrtvici. Byl velmi plodným autorem. V roce 2006 byl uznán Guinnessovou knihou rekordů za nejplodnějšího a nejpřekládanějšího autora s údajem, že publikoval 1084 beletristických i nebeletristických děl, která byla přeložena do 71 jazyků.

LRH zjišťuje pomocí elektropsychometru, zda rajčata cítí bolest.
"Doktor" L. R. Hubbard, zakladatel Church of Scientology, používá svůj Hubbardův
Electrometer, aby zjistil, zda rajčata cítí bolest, 1968. Photo: HULTON ARCHIVE

Zdroj: www.rozhlas.cz (zhruba uprostřed) nebo kopie pdf

ODKAZY

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.