www.r-factor.cz: málo známé informace o scientologické církvi (sektě) a jejích aktivitách jako jsou Dianetika, LITE, PERFORMIA, Business Success, BASIC...

HEY THERE DELILAH (FOR KAJA BORDEVICH BALLO)

FOR KAJA BORDEVICH BALLO
www.metacafe.com

Pro: Kaja Bordevich Ballo ... Od: Christopher Alfred Doyle

Kamarádi ze školy, kteří také dostali Záměrně Nečestné & Ničivé výsledky"Scientologického testu osobnosti".
Jen pár hodin poté Kaja spáchala sebevraždu.

Vedle výsledku jejího testu ležel dopis na rozloučenou, ve kterém stálo:
"Je mi líto, že se na nic nehodím."

Kajin otec, poslanec norského parlamentu Olav Gunnar Ballo,
nyní píše knihu o životě své dcery a o její smrti a souvislosti se Scientologií.

RODINA OBVIŇUJE SCIENTOLOGII ZE SMRTI SVÉ DCERY

28. 3 2008 se Kaja Ballo, studentka z „University of Nice Sophia Antipolis“, umístěné v Nice ve Francii, účastnila scientologického testu osobnosti. O několik hodin později spáchala sebevraždu skokem z okna svého pokoje. Její přátelé a spolubydlící tvrdí, že měla dobrou náladu a nic nenaznačovalo špatné duševní rozpoložení nebo depresi před tím, než šla na test. Test byl orazítkován a datován církví jen několik hodin před její sebevraždou. „Věřím, že Kaja by dnes byla naživu, kdyby nešla k scientologům,“ řekl její přítel a spolužák Henrik Moinichen (19).

„Informace o scientologickém testu se dostala na veřejnost při proslovu kněze na smutečním obřadu. Mohu to potvrdit. Vzhledem k aktuálnosti její smrti jsem nechtěl na případu pracovat nebo to jakkoli komentovat,“ říká Olav v prohlášení pro tisk.

Scientologická církev, která má svůj kostel umístěn jen pár kroků od jejích kolejí tvrdí, že výsledky testu ukázaly Ballo jako „sklíčenou, nezodpovědnou, hyper-kritickou a s nedostatkem vnitřní harmonie.“ Také prohlašují, že „je nefér vinit Scientologii“ ze smrti Ballo a že test s tím nemá nic společného. Kaja Ballo zanechala dopis na rozloučenou. V něm sděluje své rodině, že je jí líto, že „se nehodí absolutně k ničemu.“

Tato událost podnítila kritiku vůči scientologické církvi ze strany přátel, rodiny i politiků. Inga Marte Thorkildsen, jedna z členů norského parlamentu, sdělila novinářům z listu Dagblated, že „Vše naznačuje tomu, že scientologická sekta hrála zásadní úlohu v Kajině rozhodnutí sáhnout si na život.“ Matthias Fosse, vedoucí přes informace scientologické církve v Norsku, odmítl jakékoli spojitosti mezi scientologií a sebevraždou Ballo. Popřel, že by test osobnosti byl „nebezpečný“ a uvedl, že ho absolvovaly miliony lidí. Scientologická církev poukázala na minulost Ballo, její psychické problémy a stravovací poruchu, kterou trpěla několik let v období po svém desátém roce. Církev pak odstranila test osobnosti ze svých norských webových stránek.

kopie anglicky pdf r-factor

REPORTÁŽ FRANCOUZSKÉ TV M6 "66 MINUT ZKOUMÁNÍ"

Prozatím ve francouzštině s anglickými titulky. Připravujeme překlad.

4. část: únos a uvěznění paní Martine Boublil, které provedli francouzští scientologové na pokyn jejího bratra, vysoce postaveného scientologa, Claude Boublila. 2 měsíce ji věznili v nelidských podmínkách na Sardinii, až ji nakonec osvobodila policie a scientology strčila "do chládku". Únos a uvěznění bylo prováděno podle scientologické směrnice.

Tisková mluvčí francouzských scientologů k tomu řekla: "Když je to napsané, tak to musí fungovat."

Jak je vidět, mýlila se. Nefungovalo to.

KDO POUŽÍVÁ V ČR SCIENTOLOGICKÝ OCA TEST?

 • SCIENTOLOGICKÁ NÁBOŽENSKÁ CENTRA
  Dianetické centrum (především Praha, Brno, ale i kterákoli jiná, která zrovna fungují)
 • "SVĚTSKÁ" CENTRA PRACUJÍCÍ S NÁBOŽENSKÝMI SPISY SCIENTOLOGIE PERFORMIA - provádí tyto testy pro své klienty a prodává licence na používání těchto testů
  Business Success a ostatní firmy testy používají většinou jen na své zaměstnance (také jazyková škola LITE; BASIC; Hubbardova Akademie ...)
 • KLIENTI SCIENTOLOGŮ
  jakákoli firma, která platí desítky až stovky tisíc ročně za licenci na tyto testy (přes agenturu PERFORMIA)
Oxford Capacity Analysis, test scientologické církve, OCA

JAK POZNÁM SCIENTOLOGICKÝ OCA TEST?

 • test má 200 otázek
 • ve firmách se vyplňuje se obvykle na počítači
 • zahrnuje otázky typu:
  "Děláte bezmyšlenkovité poznámky nebo obvinění, kterých později litujete?"
  "Vyrušuje vás někdy zvuk větru nebo praskání v domě?"
  "Když chytáte ryby, můžete se vcítit do bolesti, kterou působíte živé návnadě takovou zábavou?"

ODKAZY

© 2008-2011 www.R-FACTOR.cz / aktualizováno 31.07.2011

DOPORUČUJEME
Logo Rolling Stone

UVNITŘ SCIENTOLOGIE

REPORTÁŽ

časopisu Rolling Stone popisuje Scientologickou církev, její nápravné programy a ideologickou indoktrinaci.

@

Galaktický krutovláce Xenu.

ZA MOSTEM JE XENU

KNIHA

popisuje život v sektě. Jak se Margery dostala k scientologům a jak přišla téměř o všechno; o peníze, iluze a málem i o svou rodinu a život.

@

Ilustrace k filmu 1984 podle románu Goerga Orwella.

GEORGE ORWELL, 1984

FILM

natočený podle Orwellova románu 1984. Hubbard v jedné přednášce řekl, že takto by vypadal svět při tajném používání scientologie.